Websitelerine Trafik Sağlama Açısından Sosyal Ağlar

Sosyal medya ağlarının en çok kullanıldığı bir diğer alan ise web sitelerine trafik sağlamaktır. Bunu hem bu ağlarda yaptıkları link paylaşımları hem de reklam kampanyalarıyla sağlayan web siteleri bir nevi bu ağlar sayesinde ücretsiz reklam yapmaktadır. Web sitelerine trafik sağlama açısından en çok kullanılan sosyal medya ağı ise Facebook’tur. Bunun nedeni sözü edilen ağın tekil ziyaretçisinin fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Facebook’tan sonra ikinci sırayı Pinterest almaktadır.

Web sitelerine trafik sağlama konusunda eski dönemlere oranla düşüş yaşayan ağlar ise Twitter, YouTube, LinkedIn ve Reddit şeklinde sıralanmaktadır. Diğer yandan trafik sağlama açısından son sırada yer alan ağlar LinkedIn ve Google+ olmuştur. 2013 verilerine göre söylenen bu veriler dönemlere ve yıllara göre değişebilmektedir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.