Merhaba Swarm

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Foursquare tarafından yeni bir uygulama piyasaya sürüldü. Swarm
Biz de bu yazımızda size son günlerin en çok indirilen uygulamalarından olan Swarm‘ı inceleyeceğiz ve Foursquare ile aralarındaki farkları anlatacağız.
Şimdi öncelikle bilinmesi gereken ilk şey Foursqure ile Swarm‘ın aynı şey olmadığı. Bir çok akıllı telefon kullanıcısının Swarm‘u Foursquare’in bir teması zannettiğini de varsayarsak bu noktaya değinerek bu konuya başlamamız tam isabet olacaktır.

Foursquare Varken Neden Swarm Kullanalım?

Başta da dediğimiz gibi Foursquare ve Swarm kesinlikle aynı uygulama değillerdir. Evet ikisinin de ana temasında check-in yatmaktadır. Ancak Swarm‘ı Foursquare’den ayıran çok can alıcı noktalar mevcut.
Bunlardan birincisi ise Swarm‘ın daha sosyal bir uygulama oluşu. Yani eğer bir Swarm kullanıcısıysanız sadece check-in yapıp, yapılan check-in’leri takip etmezsiniz.
Çünkü Swarm uygulamasında buluşma düzenleme fonksiyonu da mevcuttur. Ve Foursquare ile Swarm‘ı ayıran en önemli özellik budur. Swarm uygulaması sayesinde kendinize gidecek bir yerler arayabilir veya arkadaşlarınızın size katılmasını isteyebilirsiniz.

Ek olarak belirtilmesi gereken bir diğer fonksiyon ise, uygulamanın ana ekranında arkadaşlarınızın kilometre bazında yakınlık sıralamalarının bulunması. Yani ana ekranda hangi arkadaşınızın şu anda sizin bulunduğunuz yere daha yakın bir noktada olduğunu görebiliyorsunuz. Bu şekilde o arkadaşınıza ulaşabiliyor ve onunla bir buluşma ayarlayabiliyorsunuz. Veya yapmak istediğiniz bir etkinliği duvarınızda belirterek gelecek tepkilerden haberdar olabiliyor ona göre bir organizasyon oluşturabiliyorsunuz.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.