Sosyal Medya Ağlarının Güvenilirliği

Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri arttıkça güvenilirlik konusu da daha çok akıllara gelmeye başlamıştır. Sözü edilen güvenilirlik konusunu ise iki açıdan ele almak mümkündür. Birincisi sosyal medya ağlarının bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşıp paylaşmadığı diğeri ise bu araçlarda yer alan bilgilerin güvenli olup olmadığı konusudur.

İlk olarak bilgilerin gizliliği konusundan bahsedecek olursak sosyal medya ağlarının tümünde sağlam güvenlik önlemleri alınmaktadır. Ancak, son zamanlarda bu güvenlik önlemleri hackerlar tarafından aşılabilmektedir. Yine de yeni önlemler sayesinde bu sorun aşılmaktadır. Diğer yandan sosyal medyada bazen yanlış bilgiler yer alsa da bu durum da sosyal medya okuryazarlığının artmasıyla üstesinden gelinemeyecek bir durum değildir. Bilinçli kullanılması halinde sözü edilen ağlar oldukça fayda sağlamaktadır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.