Facebook Messenger IOS Tabletlerde

Tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya organı olan facebook mobil uygulama konusunda oldukça büyük işlere imza attı. Öncelikle yayınladıkları Android ve Ios Facebook uygulaması ile herhangi bir internet tarayıcısına ihtiyaç duyulmadan insanlar Facebook’a girdi ve paylaşımlarda bulunmaya başladı. Bu uygulama öncelikle akıllı telefonlarda yerini almıştı. Arkasından da tabletlerde boy göstererek tüm Android ve Ios kullanıcılarına ulaşmayı başarmıştı.

Daha sonrasında ise Facebook şirketi tarafından akıllı telefon sahiplerinin herhangi bir internet tarayıcısına ve Facebook uygulamasına ihtiyaç duymadan kendi aralarında mesajlaşmalarını, sesli olarak facebook üzerinden görüşmelerini sağlayan Facebook Messenger uygulaması piyasaya sürüldü. Akıllı telefonlarda yerini alan, Android ve Ios işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışan bu uygulama özellikle Facebook uygulamasını beğenmeyen ve ona bağlı kalmak istemeyen kişiler tarafından oldukça sevildi ve kullanıldı.

Ve şimdi ise bu çok sevilen Facebook Messenger uygulaması, Facebook şirketi tarafından Ios işletim sistemi tabanlı tüm tabletlerde kullanıma uygun hale getirilecek ve öncelikle Ios tabletler için piyasaya sürülecek. Android işletim sistemine sahip tablet kullanan kullanıcılar için ise bu durum Facebook Messenger uygulamasının Android’e de geleceğinin bir habercisi.

Ek olarak vermemiz gereken bir bilgi ise, mesajlaşma fonksiyonun çok yakın bir zamanda Facebook uygulamasına gelecek bir güncelleme ile bu uygulamadan kaldırılacağı…
Bu durumda Facebook uygulaması üzerinden mesajlaşılamayacak ve mobil cihazlarda Facebook uygulamasını kullanan tüm kullanıcılar Facebook Messenger uygulamasına sahip olmak zorunda kalacak.
Bu da demek oluyor ki Facebook artık bizleri bir şeylere zorlamaktan kendini alıkoymuyor…

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.