Facebook Whatsapp’ı Kaç Paraya Satın Aldı

Günümüzde çoğu insanın telefonunda bulunan ses yollama,video ve resim yollama en önemlisi internet üzerinden ücretsiz mesaj yollama özellikleri olan ve 450 milyon aktif kullanıcısı olan Whatsapp geçtiğimiz günlerde Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’e satıldı.
Whatsapp’ı satın almak için Google ile rekabet içinde olan Facebook 16 Milyar dolar ücret ödeyerek Whatsapp ‘ı satın aldı ve böylelikle rakibi Google’nin bir adım önüne geçti.
Yapılacak olan ödemede Facebook baslangıcta 4 milyar dolar ödeme yapacak ve kalan 12 milyar dolar ise hisse senedi olarak Whatsapp’a ödenecek.
Anlaşma sonrasında Whatsapp kurucusu ve CEO’su Jan Koum, Facebook yönetim kuruluna girecek ve Whatsapp kendi markasını koruyacak.
Bu yatırım gelecek günlerde hata mı yoksa iyi bir yatırım mı ?
Sorularına cevap verecek..

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.