İçerik Yönetim Sistemi Nedir?

İçerik Yönetim Sistemi (Content Management System) kısaca CMS katılımcı teknikler ile belge ya da benzeri içeriklerin oluşturulmasına ve düzenlenmesine yardımcı olan yazılımlardır…Çoğu zaman bir web sitesi yapmak, web sayfalarında bulunan içeriklerin istenilen şekilde görüntülenmesini sağlamak çok zaman almıştır. Fakat içerik yönetim sistemleri sayesinde içeriklerin gösterimini sağlamak daha az zaman almaktadır. Ayrıca içerik yönetim sistemleri denen yazılımlar açık kaynak kodlu olduğu için yazılım bilgisi olan herkez bu programları geliştirebilir.

İçerik yönetim sistemleri, ortak çalışma gerektiren alanlarda iş akışını yönetmeyi sağlar. Bir içerik yönetim sisteminde(CMS) veri herhangi bir şey olabilir. Bunlar; Dökümanlar,videolar,resimler,müzikler vb… CMS genelde veriyi kaydetmek ve daha fazla kişinin bu bilgiden yararlanmasını sağlamada kullanılır. CMS’de sayfadaki değişiklikler, güncellemeler kolayca yapılabilmektedir. CMS’nin en güzel yanı güncel bir sürümü piyasaya çıktığında sayfadaki içeriklere zarar vermeden sürümünü güncelleyebilmemizdir. Ayrıca

İçerik Yönetim Sistemleri: WordPress, joomla, drupal, magento, zen cart, mambo vb…

En çok kullanılan içerik yönetim sistemleri; wordpress, joomla, drupal…

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.