Sosyal İmleme Nasıl Yapılır?

Sosyal imleme blog, wordpress, facebook, twitter gibi sosyal ağlarda kendi sitenizde yayınladığınız yazıların yayınlanması anlamına gelmektedir. Sosyal imlemenin SEO açısından faydası ise yayınlanan yazıların içindeki orijinal siteye verilen linklerin arama motorları tarafından daha kolay indeklenmesidir. Çünkü bunlar SEO açısından baclink olarak algılanmakta ve bu sayede hiti de arttırmaktadır. Peki, sosyal imleme nasıl yapılır?

Öncelikle sosyal imleme yapabilmek için paravan blogların ve sosyal ağlar kullanılarak sayfaların açılması gerekmektedir. Bu sayfalarda daha sonra sitede yayınlanan tüm içerik paylaşılmalıdır. Ancak, aynı anda birden fazla sosyal imleme sitesinde sitenizi imlemek sakıncalı olabilmektedir. Bu kez de siteniz SEO açısından yapay olarak algılanabilir. Bu nedenle de imlemenin doğru şekilde yapılması şarttır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.