Sitenin Hızlı İndex Alması İçin Yapılması Gerekenler

Yeni açılan bir sitenin SEO açısından daha değerli hale gelmesi için hızlı indeks alması oldukça önem taşımaktadır. Doğal olarak bu durum için yapılması gerekenler de bulunmaktadır. Öncelikle, hızlı indeksleme için belirli bir süre düzenli olarak özgün ve SEO uyumlu yazılar yayınlamanız gerekmektedir. Diğer temel konu ise backlink almaktır. Bu iki madde yerine getirildikten sonra süreci daha da hızlandırmak için yapılacaklara geçebilirsiniz.

İlk önce sitenin google toolbara eklenmesi, site için sitemap oluşturulması ve bu sitemap’in arama motorlarına tanıtılması gerekmektedir. Saydığımız yöntemleri denemenize rağmen hala site indeks almakta yavaş ilerliyorsa o zaman en geçerli yöntem sosyal medyadan ve imleme sitelerinden yararlanmak. Hızlı indeks için yapmanız gereken en son ve etkili şey ise tanıtım yazısıdır. Yazdırdığınız tanıtım yazılarına sitenizin kategorilerine vereceğiniz linkler hızlı indekleme sağlayacak ve sitenizi SEO’ya daha uyumlu hale getirecektir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.