WordPress Güvenlik Önlemleri Nasıl Alınır?

WordPress sitelerde sitenin kaybedilmemesi için güvenlik önlemlerinin alınması oldukça önem taşımaktadır. İstenilen güvenliğin sağlanması ve herhangi bir hack girişimine yer vermemek için ise bazı düzenlemeler yapılması çoğu zaman şart olmaktadır. BulletProof Security eklentisini kurmanız özellikle acemi iseniz size çok yardımcı olacaktır. Bu yazılım özellikle XSS, RFI, CRLF, Base64, kod enjeksiyon ve SQL enjeksiyon gibi girişimlerden WordPress sitenizi korumaktadır. Diğer yandan temaya kod eklenmesine karşı önlem alan Theme Authenticity Checker eklentisini kurmalısınız. AskApache Password Protect adlı eklentiyi kurmanız ise admin paneline olan saldırılardan sizleri korumaktadır.

Tüm önlemlere rağmen WordPress siteniz hacklendi ise yine bunun da çareleri bulunmaktadır. Bu durumda da WordPress Backup to Dropbox ve Xcloner programları kullanarak aldığınız site yedeklerini tekrar kurmanızda fayda olacaktır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.