E-Bay ve PayPal’ı Hacklendi

Son zamanlarda adını sürekli ABD’ye yönelik saldırılarda duyduğumuz Suriye Elektronik Ordusu e-Bay ve PayPal’a saldırdı. Bu saldırının tamamen protesto amaçlı olduğunu ve hiç bir hesaba dokunulmadığını açıkladılar. Bu saldırıların ülkelerindeki iç savaşa tepki koymak amacıyla dünya çapındaki şirketlere saldırı düzenliyorlar. Bu grubun son kurbanı e-Bay ve PayPal oldu. İki şirketin “Birleşik Krallık, Fransa ve İsrail” sayfalarına yapılan bu saldırı sonucunda yarım saat gibi bir süre sitenin bütün bölümlerinde “SEO” logosu göründü.

Saldırıyı yapan SEO grubu üyesi “Tr3 Ph0” Mashable sitesinde konu hakkında açıklamada bulundu. e-Bay ve PayPal’a yapılan saldırıların kesinlikle kullanıcıların hesaplarının olmadığını, sadece tepki amaçlı bir saldırı olduğunu açıkladı. Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle dikkat çekmek isteyen bu grup daha önce Microsoft, Skype, Cnn ve ABD Başkanı Obama’nın hesaplarına kadar birçok farklı kişi ve kuruşlara saldırı düzenlemişti. Bu saldırıların Suriye’deki iç savaş sona erene kadar devam edeceğini söyledi.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.