WordPress Yedek Yükleme

Daha güvenilir bir site kurulumu için kurulan sitenin yedeğini almak yeri geldiğinde tekrar sorunsuz bir şekilde kurmak için oldukça önemlidir. WordPress siteler için yedek aldıktan sonra tekrar geri yüklemek basit olması kadar bilmeyenler için karmaşık gelebilir düşüncesiyle bu yazıyı sizler için hazırladık. Öncelikle WordPress kurulmuş sitenizin tüm dosyalarını ftp’den indirmek gerekmektedir. Sitenizin veritabanı yedeğini almak için ise MySQLDumper programını kullanarak yedekleme yapmalısınız.

Ardından yeni kuracağınız domainin ftp alanına bağlanıp eski sitenin dosyalarını bu alana aktarmalısınız. Ardından eski sitede olduğu gibi yeni site için veritabanı oluşturmanız gerekmektedir. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra aldığımız veri tabanı yedeğini MySQLDumper ile tekrar yüklemeli ve yaptıklarınızın sonuç verip vermediğini anlamak üzere WordPress admin panelinden kontrolünüzü yapmalısınız. Sitenizin yedeğini yüklediniz, hepsi bu kadar.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.