WordPress Tema Türkçeleştirme

WordPress siteler için türkçe tema bulmak zor olduğu için ya da en beğenilen temalar yabancı dille yazılmış temalar olduğu için türkçeleştirme işlemi oldukça önemli hale gelmektedir. Bu durum kolayca açıklanmak gerekirse, öncelikle WordPress 2.3 ve daha sonrası sürümler için temalar tema uyumluluk listesinden bulunabilmektedir. Beğendiğiniz temayı indirip kurduktan sonra türkçeleştirme işlemine başlayabilirsiniz.

Daha sonra admin paneline giriş yapıp görünümden temalara tıklayıp yüklediğimiz temayı aktif hale getirmelisiniz. Türkçeleştirme için Görünüm’den Tema editörüne tıklamalısınız. Yeni açılan sayfadaki Stil sayfası yazan dosyadan sonraki dosyayla işe başlamalısınız. Bundan sonrası ise çeşitli kodlar arasında bulunan ve sitenizde türkçe olmasını istediğiniz yerlere ingilizce yazıları silip türkçelerini yazmak. Ancak, bu işlemi yaparken kod döngülerini bozmamaya özen göstermelisiniz. WordPress siteniz artık Türkçe, hepsi bu kadar.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.