Facebook Gizli Soru Değiştirme

Merhaba Arkadaşlar bu yazımda sizlere herkesin başına bela olmuş bir konuya değineceğim. Facebook gizli soru nasıl değiştirilir? Biliyorsunuz ki gizli soruyu bir kere oluşturduktan sonra bir daha değiştiremiyoruz. Her facebook kullanıcısı bu gizli soruya basit ve herkesin bulabileceği bir cevap yazmaktadır. Örneğin; Annenizin doğum yeri neresi?
Bu sorunun gizli cevabını sizi tanıyan sizin hakkınızda biraz bilgi toplamayı başarabilen kişiler öğrenip facebook’unuzu ele geçirebilirler. Şimdi size bu güvenlik sorusunu değiştirip yeniden nasıl gizli soru oluştururuz onun hakkında bilgi vereceğim.
İlk olarak facebook login sayfasına giriyoruz, daha sonra şifremi unuttum diyoruz gelen pencerede mail adresimizi, telefon numarası gibi şifrenizi yeniden edinebileceğiniz başlıklar geliyor. Bunlara hiç bir şey yapmadan altındaki ”Bunlara erişim yok” sekmesini tıklıyoruz. Karşımıza çıkan gizli soruyu cevaplıyoruz. Yeni bir mail adresi ve şifre oluşturduktan sonra facebook adresimiz 24 saatliğine kitleniyor yani erişime engelleniyor. Buraya kadar yaptiğimiz herşey bir nevi hackleme gibi bir durum oluyor.
Facebook bu işlemleri gerçekleştiren kişinin siz mi yoksa farklı biri mi olduğunu anlamak için facebookta kayıtlı olan e-posta adresinize (ilk profil oluşturduğunuz e-posta adresine) bir mail gönderiyor.
İşte Facebook’un size göndermiş olduğu mailde şunlar yazıyor;
Gizli sorunuzu cevaplayıp şifre değişikliği yaptınız. Bu siz iseniz bu linke eğer siz değilseniz şu linke tıklayın şeklinde iki linkli verir. İşte biz, burada bu işlemleri gerçekleştiren ben değilim yazılı olan linke tıklıyoruz. Tıkladığınız zaman facebook adresinize yönlendiriliyorsunuz ve yeni gizli soru oluşturma fırsatına erişiyorsunuz.
Ancak yeni oluşturduğunuz gizli sorunuzu herkesi bulabileceği kolay şeylerden seçmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.