WordPress Genel Ayarları

Woprdpress site kurulduktan sonra genel ayarlarının mutlaka yapılması gerekmektedir. Peki, nedir bu genel ayarlar, nasıl yapılır? Kısaca açıklayalım. Öncelikle admin paneline girmeniz gerekiyor. Daha sonra ise adım adım aşağıdaki ayarları yapmalısınız.

1. Anasayfada solda yer alan menüden Ayarlar>Genel yolunu izleyin.

2. Sayfada karşınıza gelen WordPress Adresi, site adresi, e-posta adresi, slogan ve site başlığı gibi bilgileri doldurup değişiklikleri kaydet butonuna basın.

3. Sol menüden bu kez de Okuma kısmına tıklayın.

4. Okuma kısmında bulunan kaç blog sayfası olacağını ve son eklenen yazılardan kaç tanesinin ana sayfada görüleceğini belirlemek için blog sayfası adedi ve güncel kayıt adedini ayarlıyoruz.

5. Daha sonra WordPress admin panelindeki sol menüden Bağlantılar>yazı ismi seçeneğini tıklayın. Değişiklikleri kaydederek eklenen yazı linklerinin yazı başlığından oluşmasını sağlayın. Böylece seo açısından bir adım öne geçmiş olacaksınız.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.