WordPress Eklenti Kurulumu

WordPress’e eklenti yüklemenin dört adet yolu bulunmaktadır. Sözü edilen yöntemlerden ilki cPanel otomatik yükleme yöntemidir. En kolay eklenti kurma yöntemi olan bu yöntemde Eklentiler>Yeni ekle yolundan ekleyeceğiniz eklentiyi seçtikten sonra şimdi kur butonuna tıklamanız yeterlidir. Pleks otomatik yükleme yönteminde ise kurulum aşamasında Eklentiler -> Yeni Ekle>yüklenecek eklentiyi seç >şimdi kur yolunu izledikten sonra gelen sayfada ftp bilgileri doldurularak ilerle butonuna basılmalı ve böylece kurulum tamamlanmalıdır.

WordPress’e ayrıca ftp ile de eklenti yüklenebilmektedir. İlk olarak wp-content/plugins adlı dizinden eklentiyi indirip FTP’de plugins klasörüne atıp FileZille programı yardımıyla kurulum yapılır. Yükleme bitince eklenti eklentiler kısmında görülecektir. Son eklenti ekleme yöntemi ise WordPress eklentiyi upload ederek kurma yöntemidir. Bu yöntemi eğer eklenti bilgisayarınızda yüklü ise ftp olmadan da gerçekleştirebilirsiniz. Sadece Eklentiler -> Yeni Ekle -> Yükle yolunu takip etmeniz yeterli olacaktır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.