WordPress Tema Yükleme

 

WordPress, çok çeşitli tema seçeneklerinin olması yönüyle oldukça avantajlı bir web sitesi yazılımıdır. Bu nedenle de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca, sözü edilen temaları sitenize yüklemek de wordpress’in kolay arayüzü sayesinde oldukça basit olmaktadır. Öncelikle tema yüklemenin ftp tema ile yükleme ve admin panelinden tema yükleme olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.

1. Admin panelinden tema yükleme: Bu yükleme hem hazır temaları yüklemek hem de satın alınan veya bir yerden indirilen temaları yüklemek için kullanılabilmektedir. Bunun için ilk olarak admin paneline giriş yaptıktan sonra Görünüm>Temalar yolu izlenir. Açılan sayfada ise Temaları yönet ya da temaları yükle seçeneklerinden biri seçilmelidir. Eğer var olan temalardan biri kullanılacaksa yönet, dışarıdan bir tema yüklenecekse yükle seçilir. Şimdi kur butonuna basılarak kurulum tamamlanır.

2. Ftp program ile tema yükleme: İlk olarak ftp programıyla websitesine bağlandıktan sonra sunucuya göre httpdocs veya www klasöre yani kök dizine girilir. Daha sonra
httpdocs ( veya www) >> wp-content >> Themes yolu takip edilir. Sonra tema klasörü kopyalanıp ftp programının içine yapıştırılır. Dizin listeleme tamamlandı yazısı görülünce tema etkinleştir denilerek kurulum tamamlanır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.