Teknolojinin Geleceği: Giyilebilir Teknoloji

Teknoloji araştırmaları yapan kuruluşların 2014 yılında giyilebilen teknoloji ürünlerinin bir hayli geliştirileceğini söylemesi üzerine gözler giyilebilir teknolojiye çevrildi. Peki, nedir bu giyilebilir teknoloji?

Kısaca açıklamak gerekirse giyilebilir teknoloji, giyilebilen ve üzerinde taşındığında birçok işlev yapabilen ürünleri tarif ediyor. 2014 yılında geliştirilecek olan ve bütçe ayrılan giyilebilir teknoloji ürünleri ise şöyle sıralanıyor.

1. Microsoft Windows işletim sitemiyle çalışacak akıllı saat ve Google glass benzeri akıllı gözlük üzerinde çalışıyor.

2. Google Glass 2014’te geliştirilecek ve daha ayrıntılı fotoğraf çekme özelliğiyle donatılmış akıllı gözlükler üretecek.

3. Apple da yine bu yıl üzerinde çalıştığı iWatch adlı akıllı saatini daha işlevsel hale getirmek için büyük bütçe ayırıyor.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.