Windows XP’ye Veda Ediyoruz

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows XP kullanıyorsanız işletim sisteminizi değiştirmeniz gerekecek. Teknoloji dünyasını sarsan habere göre Microsoft windows XP için sunduğu resmi desteği 8 Nisan tarihinde durduracak. Peki, XP kullanıcılarının hayatında teknolojik anlamda neler değişecek?

Desteğin kalkması virüslerden korunma, hata düzeltme ve yeni teknolojilerin geliştirilmesi alanında XP kullanıcılarına yardımcı olunmayacağı anlamını taşıyor. Bu nedenle sözü edilen kullanıcıların yeni sürümlere geçmesi gerekiyor. Bu durumu da düşünen Microsoft kullanıcılarına dosya ve ayarlarını ücretsiz aktarma imkânı sunuyor. Zaten teknoloji çevreleri de Windows XP kullanmaya devam edilmek istenmesinin çok mantıksız olduğunu düşünüyor. Zira windows 8 yeni teknolojilere daha uygun özellikler taşıyor. Uyarıları dikkate almak en mantıklı davranış olacağa benziyor.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.