IDEUM MT55 – Masadan Bilgisayar Olur Mu Demeyin!

Kişisel olarak teknolojinin son harikası olarak gördüğüm geliştirme ürünlerinden olan masa bilgisayarların en iyilerinden olan IDEUM MT55 modelini bugün sizlere tanıtacağım. Son dönemlerde gün geçtikçe yenisi çıkmaya başlayan bu masa bilgisayarlar insanı gerçekten heyecanlandırıyor. Dilerseniz şimdi tanıtıtımımıza başlayalım.

IDEUM MT55 model masa bilgisayar donanımda Ideum, yazılımda ise Gestureworks imzasıyla piyasaya sürülüyor. 55 inchlik bir Multi Touch ekrana sahip olan ve tam HD özellik taşıyan ekranı ile kullanıcılarını büyülemeyi hedefleri arasına koymuş olan bu model 178 derecelik yatay ve dikey görüntüleme açısı ile her noktadan dertsiz tasasız bir seyir keyfini kullanıcılarına sunuyor.
Parlaklık değeri 500 cd/m2 olan bu bilgisayar 4.000.000:1 değerinde bir karşıtlık oranına sahip.
Son dönemlerde karşımıza çıkan en hassas multi touch ekranlardan birisine sahip olan IDEUM MT55 eş zamanlı tam 32 dokunuşa tepki verebiliyor.
Arka aydınlatmalı LED ekranını çevreleyen 5 mm kalınlığındaki tüm dış etkilere karşı üstün bir koruma sağlayan ekranıyla da epey sağlam bir formu üstünde barındırıyor.
Ek olarak masanın dayanakları da alüminyum ve çelikten meydana gelmekte.

IDEUM MT55‘in diğer donanımsal parçalarına da göz atacak olursak var olan 55 inchlik ekranın pek de gölgesinde kalacak özelliklere sahip olmadığını görebiliriz.
İsterseniz şimdi bu donanımsal özellikleri sizlere madde madde sıralayalım;

Keza içerisinde bulunan 4 çekirdekli Intel Core i7 2.93 GHz’lik işlemci
4 GB RAM
2 x 250 GB Sabit Disk
Nvidia Quadro 600 Ekran Kartı
Wifi, Ethernet ve Bluetooth Bağlantıları
USB 2.0 bağlantı çıkışları
Bose çıkışlı bir ses sistemi
HDMI desteği

IDEUM MT55 bilgisayarı yukarıda bulunan donanımsal özelliklerini, Windows 7 64 Bit Professional işletim sistemi ile süslüyor. Bünyesinde hem Flash hem de Flex tabanlı Multi Touch yazılımını da bulunduran IDEUM MT55, bana göre GestureWorks firmasının son dönemlerdeki en harika işlerinden birisi.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.