Samsung Gear Glass Nedir?

Google’ın teknolojiye damga vuran ürünü Google Glass’ı çıkartması ile birlikte diğer geliştirici firmalar da kendilerine ait akıllı gözlük ürünlerini piyasaya sürmeye başladılar. Giyilebilir teknoloji ürünleri konusunda ipi çeken firmalardan birisi olan Samsung da çıkarttığı akıllı saatlerden sonra Google Glass’a rakip niteliğinde olan Gear Glass‘ı piyasaya sürme kararı aldı.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinde başı çeken akıllı saatlerden ilkini Galaxy Note 3 ile birlikte piyasaya süren Samsung şirketi bir diğer giyilebilir ürün bombasını da Galaxy Note 4 ile birlikte Gear Glass‘ı IFA’da tanıtarak patlatacak.

Gear Glass‘ın diğer Samsung giyilebilir teknoloji ürünleri gibi Tizen işletim sistemini içereceği iddia ediliyor. Ek olarak piyasaya sürülecek olan bu akıllı gözlük, Android işletim sistemi içeren akıllı telefonlarla uyum içerisinde çalışabilecek.

Gear Glass‘ı, Google Glass’tan ayıran en önemli özelliklerden birisi ise Gear Glass‘ın bluetooth kulaklık özelliğini de bünyesinde barındıracak oluşu.

Aslına bakarsanız Gear Glass hakkında bu bilgiler dışında pek de detaylı bir bilgi almak henüz mümkün değil. Çünkü Samsung şirketinin bu giyilebilir teknoloji ürününü IFA’da tanıtacağı düşünüldüğü için şimdilik pek de bir bilgiye ulaşamıyoruz. Bunun haricinde ortaya atılan tüm bilgiler henüz sadece iddia niteliği taşımaktan öteye geçmiyor.
Ancak Samsung’un piyasaya süreceği bu Gear Glass için bir dizi patent başvurusunda bulunduğu bilinmekte. Yeni gelişmeler için sitemizi takip edebilir ve bilgileri buradan edinebilirsiniz.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.