Sosyal Medyanın Seo’ya Etkileri

Sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri birçok alanda yardımcımız olmuştur ve bizlere birçok avantaj sağlamıştır. Bu kez bahsedeceğimiz konu ise sosyal medyanın farklı bir kullanım alanı, yani sosyal medya ağlarının SEO için kullanımı. İlk olarak facebook, twitter gibi sosyal paylaşım üzerine olan araçların SEO açısından öneminden bahsetmek gerekirse bu ağlar sayesinde sitenize backlink sağlayabileceğiniz için sitenizin arama motorlarında kısa sürede yükselmesini sağlayacaktır.

Diğer yandan wordpress ve blogger gibi sosyal medya ağları ise sitenizin paravan bloglarını oluşturarak bu bloglarda da link paylaşımı yapılması konusunda SEO’ ya etki etmektedir. Yine bu sayede de web site kısa sürede arama motorlarında yükselmekte ve google gözünde daha değerli hale gelmektedir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.