Sosyal Medya Alanında Son 5 Yılda Yaşanan Gelişme

Sosyal medyanın son yıllarda büyük bir değişim geçirerek, adeta evrim geçirdiği artık herkes tarafından bilinmektedir. Sözü edilen değişimde en büyük etken ise pazarlama, online iletişim ve marka iletişimi gibi konularda eğilim ve trendlerin değişmesidir. En önemli değişiklik de sosyal medya ağlarının kullanıcı sayılarında yaşanmıştır.

2008 yılında Twitter’ın 1 milyon, Facebook’un 130 milyon, LinkedIn 30 milyon kullanıcıya sahipken, 2013 yılında bu rakam devasa boyutlara ulaşarak sosyal medya ağları 1,7 milyar kullanıcıya ulaşmıştır. Diğer yandan sözü edilen ağların e-pazarlama alanında kullanımları bu beş yıl içinde bir hayli artmış ve hızla artmaya devam etmektedir. Bunun nedeni ise sosyal medyanın e-ticaret için iyi bir reklam aracı olmasıdır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.