Pazarlama Alanında Kullanılan En Önemli Sosyal Medya Ağları

Sosyal medya son yıllarda oldukça gelişmiş olmasına rağmen, özellikle son üç yılda bu gelişme maksimuma ulaşmıştır. Sosyal medyanın etkisinin en çok arttığı sektör ise pazarlama sektörü olmuştur. En önemli sosyal medya pazarlama araçlarından ilki ise bloglardır. Bloglar sayesinde pazarlamacılar ürünleri veya hizmetleriyle ilgili geniş yayın yapma ve bu yayınlar hakkında da tüketicilerden geri bildirim alma imkânı kazanmaktadır. Diğer sık kullanılan pazarlama aracı ise video paylaşımına yarayan sosyal medya ağlarıdır. Bu ağların en bilineni Youtube olmakla birlikte yine ürün tanıtımı için oldukça kullanışlıdır. Diğer yandan pazarlamada Pinterest gibi fotoğraf paylaşımına yönelik ağlar da oldukça yaygın ve kullanışlı bir şekilde kullanılmaktadır.

Son olarak takipçi ve arkadaş eklemeye dayalı sosyal medya ağları da pazarlama alanında sıkça kullanılmaktadır. Bu ağlara verilebilecek en yaygın örnekler ise şüphesiz ki, facebook ve twitter’dır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.