Sosyal Medya Araçları

İlk olarak sosyal medya aracının ne demek olduğu ve bu araçların neler olduğu konusunda bilgi vermek konuya açıklık getirmesi yönünden en faydalı yaklaşım olacaktır. Sosyal medya araçları kavramı Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest, Youtube gibi sosyal medya ağları için hesap yönetimi, bu ağların daha etkili ve kolay kullanılması, güvenlik gibi amaçlar için kullanılan yazılım ve uygulamaları ifade etmektedir. Peki, sosyal medya araçları nelerdir?

Sosyal medya ağlarına katkılar sağlayan araçların sayısı oldukça fazladır. Bu araçlara, arama motorlarından tutun da google+ fotoğraf düzenleme aracına kadar çok sayıda örnek verilebilmektedir. En çok kullanılan ağlar Facebook ve Twitter olması nedeniyle de bu ağlar için tasarlanan araçların kullanımı daha fazladır. Diğer yandan, sosyal medya araçlarının kullanımını belirleyen bir diğer faktör de ne için kullanılıyor olduğudur.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.