İç ve Dış Seo Nedir?

Bilindiği gibi SEO sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesi için oldukça önemli olan ve Arama Motoru Optimizasyonu olarak türkçeleştirilen bir kısaltmadır. Sözü edilen optimizasyonun yapılmasının ise iç ve dış SEO olmak üzere iki aşaması bulunmaktadır. Ancak bu iki birbirinden ayrılamaz aşamayı da yerine getirilince güzel bir başarı elde edilebilmektedir.

SEO uygulamalarında ilk olarak iç SEO yapılmaktadır. Bu terim site içinde anahtar kelimelere, içeriğe, başlıklara uygulanan tekniktir. Öncelikle bu yolla değerli içerik durumuna getirilen siteye daha sonra dış SEO teknikleri uygulanmaktadır. Dış teknikler ise sitenin dmoz kaydının yapılması, baclink sağlanması, sosyal imleme, arama motorlarına kayıt, dizinlere kayıt şeklinde sıralanabilmektedir. Ancak sözü edilen şekilde değerli siteler elde edilebilmektedir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.