Mobil E-ticaret ve Faydaları

Günümüzde e-ticaret giderek yaygın hale gelmeye başlamış ve aynı zamanda da bu satış şeklinin birçok türevi de ortaya çıkmıştır. Bu türlerden bir tanesi de mobil e-ticaret anlamına gelen m-ticarettir. M-ticaret, firmaların tüketiciye satmak istedikleri ürünleri tabletler, akıllı telefonlar gibi kablolu olmayan mobil cihazlar üzerinden satmaları anlamına gelen bir kavramdır. Bu satış şeklinde mobil cihazlara uygun geliştirilen web siteleri üzerinden e-ticaret yapılmaktadır.

M-ticarete örnek vermek gerekirse, bunlardan en yaygın olanları ve en çok bilinenleri mobil pazarlama sistemleri, mobil bilet sistemleri, mobil internet bankacılığı, bilgilendirme sistemleri şeklinde sıralanabilmektedir. Bu sistemlerin tabii ki müşterilerine birçok faydası bulunmaktadır. En önemli faydalarının başında mobil cihazların taşınabilir olmasından dolayı sağladığı kolaylık ve rahatlık iken, en büyük avantajı ise e-ticaretin zaman ve mekândan bağımsız olarak yapılabilmesidir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.