E-ticaret Sitelerini Tanıtım Araçları

  • Arama motoru: Arama motorlarından (Google, yahoo, bing vb.) sizi bulan kişiler potansiyel müşteri kitlenizi oluşturur. Müşterileriniz doğru kelimelerle sizi bulduğunda ve e-ticaret sitenizde ürünlerinizi doğru tanıttığınızda ürünlerinizi çok kolay satabilirsiniz.
  • Sosyal medya: Ülkemizde son yıllarda hızlı gelişme gösteren sosyal medyanın gücünden mutlaka yararlanın. Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, Pinterest, İnstagram gibi sosyal medya üzerinden yapacağınız tanıtım müşterilerinizin size kolayca ulaşmasını sağlayarak müşteri memnuniyetini arttıracaktır.
  • Toplu Mail: Son yıllarda toplu mail sistemleri oldukça önem kazanmıştır. Kullanıcılara atılan bilgi ve kampanya mailleri kişileri harekete geçirerek alışveriş yapmaya teşvik etmektedir. Kişilere atacağınız doğru mail ile satışlarınızı arttırabilir ve e-ticaret ile para kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.
  • Google Adwords: Google reklamları ile bütçenizi kendiniz belirleyerek istediğiniz kelimelerde Google’ da yerinizi alabilirsiniz. Belki de doğru kullanıcıya ulaşmanın en etkili stratejisidir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.