Lumia Yıldırım ile Şarj Edildi

Elektrik gerçek anlamda teknolojinin kilit noktası denilebilecek bir durumda bulunuyor. Tabletlerden akıllı telefonlara her şey elektriğe muhtaç durumda. Bu cihazların büyük sorunlarından biride bataryalarıdır. Bataryalarınızın hiç bitmediğni ve süreli dolu olduğunu hayal edin. İşlemcileri daha hızlı, ekranları daha parlak, ara yüzleri daha pürüzsüz ancak bataryaları da daha uzun kullanımlar sunan cihazlar.Bilim adamları Southampton Üniversiyesinde Nokia Lumia telefonlar üzerinde farklı bir batarya teknolojisi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yıldırım henüz sırları çözülmemiş elektrik yüklü bir doğa olayı olarak karşımızda. Bilim adamları Nokia telefonlarını şarj ederken yıldırımın gücünden yararlanılan bir teknoloji üretmeye hazırlanıyor.
200,000 voltun üzerinde enerjinin dünyaya yıldırımla indiği yıldırım olayından yararlanarak Lumia 925’i şarj etmeyi sonunda başardılar. Proje şuanda hayata geçmeye hazır değil ancak büyük bir adımın ilk aşamaları olarak değerlendiriliyor.

Elektronik aletler üzerinde yıldırımın etki gücünün kullanılması çok işlevsel olarak kullanılabilecek.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.