Yılın Telefonu Olmaya Aday

Microsoft BUILD Konferansı’nı gerçekleştirmeyi hedefliyor. Nokia bu etkinlikte yeni Lumia cihazları kullanıcıların beğenisine sunularak sergilenecek. BUILD etkinliğinde, bir süre önce basın görselleri sızdırılan Lumia 630’un resmiyet kazanmasına garanti gözüyle bakıldığı görülüyor. Diğer taraftan ilk ipuçları Evleaks tarafından yayınlanan Lumia 930’un da etkinlik kapsamında tanıtılması bekleniyor.

Mobil dünyasının önde gelen aksesuar üreticilerinden Noreve’ye göre Nokia üst sınıf bir telefon hazırladığını bildirdi. Lumia 1820 ismiyle anılacak olan telefon için kılıf hazırlıklarına başladığını ifadelerine yer veren üreticiler, telefonun tanıtım için tarih hakkında ise herhangi bir bilgi aktarmadı.
2014 yılının en dikkat çeken telefonlarından biri olması beklenen Lumia 1820 Microsoft BUILD etkinliğinde tanıtılır mı pek bilimemekte, fakat telefon için bahsi geçen özellikler dudak uçuklatacak türden. Windows Phone 8.1 desteği ile çalışacak telefonda Qualcomm cephesinden Snapdragon 805 işlemcisinin yer alacağı belirtildi. Telefonda birde 3GB RAM yer alıcak. Diğer dikkat çeken özelliklerden biri ise ekran bölümünde yer alıyor. Lumia 1820‘nin 5.2-inç büyüklüğüne sahip 2K çözünürlüklü bir ekranla donatılacağı iddaalar arasında. Bu üstünt sınıf akıllı telefonun içerisinde ayrıca daha önceki Lumia cihazlarda olduğu gibi iddialı bir kameranın bizleri beklediğini öngörebilmemiz mümkün. Lumia 930’un tanıtılacak olmasıda dikkate alındığı zaman, Lumia 1820 modelini yılın ikinci yarısında tanıtılabileceği düşünülmektedir.

Lumia 1820 hakkındaki gelişmeler yaşandıkça sizlere iletmeye devam edeceğiz.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.