Lumia 1520’nin Bataryası Neler mi Sunuyor?

Dört çekirdekli işlemcisi ile ve Full HD ekranıyla dikkat çeken Lumia 1520‘nin batarya test sonuçları yayınladı.
Nokia ekim ayı içerisinde dört çekirdekli işlemci ve Full HD ekranla donattığı ilk telefonu Lumia 1520‘yi resmi olarak duyurmuştu. Telefon 6-inçlik Full HD büyük ekranın yanında 2GB RAM , 3.400mAh kapasiteli pili, dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi, 20MP çözünürlüklü kamerası, 32/64GB depolama seçenekleri ve MicroSD kart desteğiyle dikkat çekmişti.

Windows Phone 8 ile çalışan ve mobil dünyasının en güçlü donanım özelliklerine sahip telefonlarından biri olarak gösterilen Lumia 1520 halihazırda birçok ülkede raflarda kendine yer bulmuş durumda. Büyük ekranlı akıllı telefon kategorisine yeni bir soluk getirmesi beklenen telefonun önemli bir özelliği olan pil gücünün günlük kullanım deneyiminde neler sunduğu yayınlandı.
Yapılan testler neticesinde telefon özellikle konuşması süresinde iyi bir batarya verimliliği kanıtladı diyebiliriz. Web tarama testinde de farklı birden fazla rakibini geride bırakmayı başarabilen ender isimlerden Lumia 1520, video oynatım süresinde ise ortalama bir dayanıklılığın biraz üzerine çıktı diyebiliriz. Bu özelliklerle bize diyecek tek birşey kalıyor ; YOK ARTIK !

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.