Yerli Giyilebilir Fare Üretimi

Teknolojik Türk firmaları arasında MK Teknolojileri adlı Türk firması, giyilebilir fareleri piyasaya sunmaya hazırlanıyor.
Cebit 2013’te protopipi yayınlanan farelerin, kullanıcıyı eline sabit bir zeminde tutması mecbur bırakmadan da kullanabilme fırsatını sunuyor. İki parmağa geçirilen cihazın yayılımını yapacak olan Türk firması, bu cihazı yabancı ülkelere de satmayı hedefliyor. El hareketleriyle imleci yönlendirebilme ve parmak uçlarındaki butonlar sayesinde de tıklama yapabiliyorsunuz.
Bu fareler akıllı tv ve akıllı tahtalarda kullanılabilir durumdadır. Fakat asıl sevinecek grup ise FPS tarzındaki bilgisayar oyun severleri için olacaktır. Artık büyük fareleri yönlendirme ve kaydırmak yerine ellerine taktıkları cihazla oyunu parmaklarının ucuna kadar hissedebilecekler. Bu uygulamanın tek sorunu 8GB boyutundaki bilgisayara takılıp yüklenecek olan hafıza kartlarıdır. Bu işlem gerçekleştikten sonra bilgisayarınızın kullanımı iki parmağınızın ucunda elinizi yönlendirmeniz ile şekil alacak.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.