Hosting Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

hosting-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenlerMerhaba arkadaşlar bu gün sizlere hosting alırken dikkat etmeniz gereken önemli birkaç bilgi vereceğim.

  • Hosting alacağınız zaman firmalar hakkında forumlarda,  webmaster sitelerinde vb. hosting firmaları hakkında geniş bir araştırma yapın.
  • Hosting alacağınız firma hakkında yapılan yorumları kesinlikle dikkate alın.
  • Hosting almaya karar verdiğiniz firmanın daha önce hosting hizmeti sağlamış olduğu referanslarını inceleyin onlarla iletişime geçmeyi deneyin.
  • Hosting almaya karar verdiğiniz firmaya mail atarak cevaplanma süresine, sizin mailinize verilen cevabın kalitesine ve sorunuzun cevabını tam olarak alıp almadığınıza önem verin. Çünkü ilerleyen zamanlarda sorunlarınızın çözümünde bu durum çok önemlidir.
  • Kesinlikle firmanın hostng satışı sırasında size sunduğu sözleşmeyi okuyun. Çünkü ilerleyen zamanlarda yaşayabileceğiniz sorunların çeşitliliğine göre ilgilenmeme gibi bir durum söz konusu olabilir.
  • Hosting alacağınız yer ile iletişim konusunda bir sorun olmaması için irtibat numaralarının doğruluğunu kontrol edin.
  • Sayfa yedekleme sisteminin sıklığına dikkat ediniz.

Arkadaşlar hosting alırken yukarıdaki maddelere dikkat ediniz. Bunlara dikkat etmeniz sizin için önemli çünkü herhangi bir sorun yaşadığınızda size verilen hizmetin hızlılığı ve kalitesi sizlerin sitelerinde ziyaretçilerinizin zaman geçirmesinde önemlidir. Nasıl mı sunucunuzun yavaş olması sitenizin geç açılmasına neden olur yavaş açılan sitede ziyaretçi uzun süre kalmak istemez. Eğer böyle sorunlar yaşamak istemiyorsanız hosting alacağınız. Firma hakkında kesinlikle bir araştırma yapın.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.