Google’nin Siteyi İndex Alması

İndeks Alma Nedir?

İndeks alma, Google’ın web sitenize kendi botlarını yollayarak sitenizi tanıma ve kaydetme işlemidir. Bu bazen günler haftalar sürebilir bazense Google sitenizi hiç tanımayabilir. Google’ın sitenizi tanımlamaması durumunda Google’a bu durumda indekslemeyi gerçekleştirmesi için bir kaç uyarıda bulunmamız gerekebilir. Bugün sizlere bu uyarılardan bahsedeceğim.

Sitemizin Google Tarafından İndekslenmesini Nasıl Sağlayabiliriz?

  1. Google Webmaster Tools; Buraya giriş yaparak sitemizin Google tarafından tanınmasını kolaylaştırabiliriz.
  2. Sitemize daha önce indeksi alınmış bir siteden link vererek bu işlemi gerçekleştirebiliriz.
  3. Sitemize güncel içerik girmeye dikkat etmeliyiz. Bu işlem Google ilk indeksi aldıktan sonra indeksleme işlemini hızlandırmak için çok iyi bir çözümdür.
  4. Yazdığımız bir konuya belirli gün aralıklarıyla yeni bilgilendirmeler ekleyerek söz konusu konuyu güncel tuttuğumuz takdirde Google botlarını sitemize daha hızlı bir şekilde gönderecektir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.