SEO Çalışmasına Uygun Yazılar

Bu makalemizde ise SEO çalışmasına uygun yazı nasıl yazılır ve bu yazılar yazılırken nelere dikkat edilir bunların bilgisini vereceğim.

1) Özgünlük

Sitemizi önemli ve bize ait yapan niceliklerin başında “özgünlük” gelir. Eğer ki sitemize yazacağımız yazılar başka bir web sitesinden kopyalanıp yapıştırma suretiyle yazılırsa sitemiz bu işlemden hiç iyi bir şekilde etkilenmez. Çünkü arama motorlarında bizi diğer sitelerden ayıracak temel özellik farkımız olacaktır.

2) Sadelik

Kesinlikle yazılarımızı yazarken basit, aşırıya kaçmadan ve kolay anlaşılabilir bir dil kullanmalıyız. Çünkü verdiğimiz bilgileri konu hakkında hiç bir bilgisi olmayan insanlar da okuyor. Bunu unutmamalıyız.

3) Yazıda Dikkat Çekicilik

Kullanıcılar genelde yazdığımız yazının içeriğine göz atmadan önce görünüşüne dikkat ederler. Eğer yazımız derli toplu görünüyorsa, başlıklarımız ve önemli noktalar renklendirilmiş veya farklı fontlarla yazılmışsa bu kullanıcımızın dikkatini çekecektir. Ayrıca yazılarımıza resim eklemek de dikkat çekiciliği arttıracaktır.

4) Anahtar Kelimeler

Yazdığımız yazılara ekleyeceğimiz anahtar kelimeler arama motorlarında bulunmamızı kolaylaştıracak ve yazılarımızın daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayacaktır.

5) Açıklama Yazısı

Yazılarımıza dikkat çekme amacıyla eklediğimiz resimlere mutlaka bir de açıklama yazısı eklemeliyiz. Çünkü arama motorlarında ne yazık ki resim okuma özelliği yoktur. Ve bu resim sayesinde daha çok kullanıcıya erişmek istiyorsak resimde ne anlatıldığını açıklayan bir-iki cümlelik yazılar yazmalıyız.

 6) Yazılarımıza Link Vermek

Örneğin ben şimdi bu makalede “SEO Çalışmasına Uygun Yazılar”ı anlatıyorum. Ve buraya da “Daha önceki makalemizde Web sitemize neden SEO Uygulamalıyız? konusundan bahsetmiştik.” diye not düşersek bu linki gören kullanıcılarımız linke tıklayacak ve web sitemizde daha uzun süre kalmış olacaklardır.

SEO çalışmalarına uygun yazı yazmanın temelinde yatan konular bunlardır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.