Web Sitemize Neden SEO Çalışmaları Uygulamalıyız?

Bugün SEO konusunda karşımıza çıkan ilk soru “Web sitemize Neden SEO Çalışmaları Uygulamalıyız?” 

Aslında cevabımız sorumuzun içinde gizli.

SEO yani “Search Engine Optimization”, Türkçesiyle “Arama Motoru Optimizasyonu” herhangi bir siteye ulaşmanın en basit yolunu bizlere açıklar.

Arama motorlarının internet dünyasında çok önemli bir yeri vardır. Ve bu yüzden de bütün webmasterlar kendi web sitelerinin arama motorları kapsamında bulunmasını isterler. Ancak iş web sitenizi arama motorlarına kaydettirmekle kısıtlı kalmamaktadır. Asıl önemli olan web sitenizi rakip web sitelerden bir adım daha önde tutmaktır.

SEO web sitenizin bir adım önde yer almasını sağlar

Yaptığınız SEO çalışmaları web sitenizin rakiplerinizin web sitelerinden bir adım önde olmasını sağlayabilir. Eğer SEO çalışmalarınızı doğru ve işe yarar bir şekilde yaptıysanız bir süre sonra web sitenizi arama motorlarının ilk sayfalarında görebilirsiniz demektir. Bu da ziyaretçilerin sizin sayfanıza daha kolay ulaşmasını ve sayfanızdaki özgün ve yararlı bilgiler sayesinde sayfanızda daha çok zaman harcamalarını sağlar. Unutmayın ki internet üzerinde hedeflerinize ulaşmanıza yardım edecek etkenlerin başında internet kullanıcılarının web sitenize gösterdiği ilgi gelir.

SEO çalışmaları emeğinize karşılığını almanızı sağlar.

Bir çok webmaster, web sitelerinde onlarca zaman harcamalarına rağmen hala istedikleri ziyaretçi sayısına ulaşamadıklarından ve onca çalışmanın boşa gittiğinden yakınır. Ancak bu SEO çalışmalarının yapılmamasından veya hatalı yapılmasından kaynaklıdır. Doğru hamlelerle yapılan bir SEO çalışması yukarıda da bahsettiğim gibi sitenize ziyaretçi çekecek ve size emeğinizin karşılığını hakkıyla verecektir.

Web sitenizden gelir sağlamanın en önemli kuralı SEO çalışmaları uygulamaktır.

Web sitenizden kendinize bir gelir kaynağı sağlamak istiyorsanız mutlaka SEO çalışmaları uygulamanız gerekmektedir. Çünkü neredeyse reklam veren bütün firmalar haklı bir şekilde reklamlarını çok ziyaretçi çeken sitelere vermek isterler. Çünkü verdikleri reklamın gelir sağlaması için daha çok ziyaretçiye ihtiyaçları vardır. Bizim de bu durumu sağlayabilmemiz için kendimize arama motorlarında önemli bir yer edinmemiz gereklidir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.