Google’da Neden Sıra Kaybedilir?

1)Tamamlayıcı Algoritmanın Güncellenmesi

En önemli sıra kaybetme sebeplerinden birisi budur. Tamamlayıcı Algoritma yani yaptığınız aramanın sonuna gelecek olan uygun kelimeleri getiren bu sistem güncellendiğinde bu tamamlama işlemini yapmayacağından dolayı sıra kaybı yaşamamıza neden olur.

2)Rakip Siteler

Sizinle anahtar kelimelerinizle aynı anahtar kelimeler üzerinde çalışan yani rakip web siteleriniz sizden daha güncel bir website haline gelir ve sizin üstünüze çıkarsa sıra kaybı yaşanır.

3)İçerik Güncellemek

Örneğin sitenize bundan birkaç gün önce belirli anahtar kelimeler kullanarak bir yazı girdiniz. Ancak bu girdiyi bugün güncellemeniz gerekti ve güncelleme sonrasında hiç bir anahtar kelime kullanmadınız. İşte bu durumda Google Botları sitenizi ziyaret ettiğinizde önceden indekslediği bu anahtar kelimeleri bulamaz ve sıranızda düşüş yaşarsınız.

4)Backlink Sayısında Düşüş

Backlink, sitemizi üst sıralara taşıma amacıyla daha üst sıralarda bulunan köklü sitelerden kendi sitemize link alma işlemidir. Backlink sayısında yaşanan düşüş ise linkinizin bu sitelerden silinmesi veya sitelerin kapatılması anlamına gelir. Bu da sizin web sitenizin sırasında önemli bir düşüşe neden olur.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.