Facebook Yenetek Sizsiniz Virüsü Silmek

Facebook Yetenek Sizsiniz’e Katıldım Virüsü’nü silme, Mozilla Firefox, Google Chrome ve Yandex Browser yetenek sizsinize katıldım virüsü nasıl silinir. Son günlerde facebook üzerinde birçok arkadaşımızın Yetenek Sizsiniz’e katıldım performansı mı seyretmek için tıklayın şeklinde dolaşan nalet bir virüs var. Bu facebook Yetenek Sizsiniz virüsü sizin izniniz ve haberiniz olmadan sürekli siz paylaşım yapıyormuş gibi aynı şeyi paylaşır ve arkadaş listenizdeki bulunan kişilerinde bu virüse tıklaması sonucunda onlarda bu virüse dahil olurlar.
Facebook Yetenek Sizsiniz virüsü bilgisayarınızda kullandığınız Google Chrome, Firefox vs. gibi tarayıcıların eklenti kısımlarına bir eklenti ekliyor. Bizim size önerimiz lütfen bu tarz bilmediğiniz dosyaları bilgisayarınıza indirmeyiniz veya indirdiyseniz de kesinlikle bilgisayarınıza kurmayınız. Çünkü bu dosyalar zararlı kodlarla bilgisayarınızdaki bilgileri ele geçirmektedir.
Öncelikle facebook profilinizdeki uygulamalar kısmından bilmediğiniz uygulamaları silmeniz gerekecek. Bilgisayarınızın denetim masasından program ekle/kaldır kısmından kurduğunuz yabancı bir program veya setup varsa derhal kaldırmanız.
Güncel bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratınız. Bizim size önerimiz spyware ve mallware programlarıdır. Daha sonra tarayıcılarınızın eklenti kısımlarını kontrol ediniz.

Facebook Yetenek Sizsiniz Virüs’ü Bilgisayardan Kaldırma – Silme Nasıl Yapılır?
Başlat tuşuna basarak alt kısımdaki arama bölümüne ve ya çalıştır’a regedit yazın. Regedit’i açtıktan sonra açılan kayıt defterinden Hkey_Local_Machine-Software > Policies > Google > Chrome > seçeneğini takip edin. Burada “asdadsfclbonhleeank” gibi karmaşık isme sahip bir dosya bulunmaktadır. Bu dosyayı silerek web tarayıcınızı başlat menüsünden başlatın. Virüs temizlenmiş olacaktır.
Google Chrome için anlatılan bu yöntemi Mozilla Firefox için de yapabilirsiniz.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.