Bilgisayarınıza Uzaktan Erişimi Kapatın

Bu yazımda size bilgisayarınızın uzaktan erişime kapatmanın size ne gibi faydası olacağını ve bu işlemin nasıl yapılacağını anlatacağım.

Öncelikle uzaktan erişim açık olduğunda size ne gibi bir zararı var onu açıklayayım.Eğer bilgisayarınız uzaktan erişime açık ise bilgisayarınıza kolaylıkla girilip bütün bilgileriniz alınabilir ve bu işlem sonucunda size maddi manevi birçok  zarar verilebilir. Böyle durumlara maruz kalmamak için bilgisayarınızın uzaktan erişimini kapatıp bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Şimdide bilgisayarımızı uzaktan erişime nasıl yapacağımızı anlatacağım.

1baslat İster masaüstündeki Bilgisayar simgesinden isterseniz Başlat’tan Bilgisayar’ımızı sağ tıklıyoruz. Daha sonra oradan özellikleri seçiyoruz.
2denetimmasasi Özellikleri seçtiğimiz zaman karşımıza şekildeki gibi bir ekran geliyor bu ekrandan Uzak Bağlantı Ayarları sekmesini tıklıyoruz.
3sistemozellikleri Uzak Bağlantı Ayarları sekmesini tıkladıktan sonra karşımıza şekildeki gibi bir pencere çıkmaktadır. Buradan da Bu bilgisayara bağlantıya izin verme seçeneğini seçiyoruz. Böylece bilgisayarımıza bizim haberimiz olmadan başkaları izinsiz giremeyecek.

Gördüğünüz gibi ufak bir işlem ile başkalarının bilgisayarınıza izinsiz girmesini engellemiş oldunuz. Eğer ki bilgisayarınıza bilginiz dahilinde uzaktan bağlanılmasını istiyorsanız. Bilgisayarınızı uzaktan erişime açabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken son ekran da görmüş olduğunuz izinlerden size uygun olanı vermeniz. İşiniz bittiği zaman Uzaktan Erişimi kapatmayı unutmayın.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.