Android Eğitime Engel Değil

Hem eğlenip hem öğrenmek için android uygulamaları birebir . Çocuklarımızın teknoloji bağımlısı olmaya yol aldığı şu yıllarda eğitimden uzaklaşan çocuklarımıza ve gençlerimize android telefon ile eğitim veren uygulamalar artık google play’de.
Eğer siz de çocuğunun akıllı telefon yada tabletleri kullanmasına izin veren anne ve babalardan iseniz bu yazımız çok dikkatinizi çekecek. Çocuğunuzun akıllı aletlerle oynarken aşağıda listelediğimiz eğitici android uygulamaları ve oyunları faydaysıyla yaratıcılık, sayı sayma ve yabancı dil becerilerini geliştirdiğini göreceksiniz , böylelece belki siz de çocuklarınızı bu oyunları oynamaya teşvik edeceksiniz.

Listeye geçmeden öncelikle şunu belirtmek isterim. Aşağıdaki uygulamaların ve oyumların bir kısmı İngilizce. Maalesef Türkçe karakter olarak bu kategoride çok fazla içerik mevcut değildir. Bu nedenle siz baba ve anneler olarak İngilizce biliyorsanız çocuğunuza yardımcı olabilirsiniz. Veya bu renkli oyun ve uygulamalarla çocuğunuzu kendi haline bırakırsanız zaman içirisinde oyunu, çözecek üstelik yabancı dil becerisinde de gelişme sağlanacaktır. Lütfen şunu unutmayın, 2-8 yaş arasındaki çocuklar eğer bir yabancı dili düzenli olarak duyarlarsa, duyduğu bu dili öğrenmemiş gibi görünseler dahi ileri yaşlarda dil eğitimini almaları çok daha kolay olacaktır.

LEGO DUPLO TRAIN

Bu oyun ile çocuklarımız ;
eğlenirken sanal inşaat yapmayı öğreniyor ve oyunun ücretsiz olmasıda aileleri sevindiren diğer unsur

COLAR MİX

Bu oyun sadece çocuklarımıza değil ebeveynlerede hitap ediyor. Bu uygulama ile çıktısını alıp boyuyorsunuz . Çıktı aldığınız resmi istediğiniz renge boyadıktan sonra uygulamayı açarak boyadığınız kameranızı resme yöneltiğinizde resminizi uc boyutlu halini göreceksiniz . Bu uygulama ile hem eğlenip hemde el becerinizi geliştirebilirsiniz.

MAGİC BELLES: MAGİC MUSIC

Özellikle 3-6 yaşındaki çocuklara ve bilhassa da kız çocuklarına hitap eden bu ücretsiz ve eğitici uygulama ile çocuğunuz müzik ve notalarla eğlenceli bir biçimde tanışacaklar. 6 sihirli müzik perisinin her bir tanesinin kendine özel bir şarkıları var. Bunlardan dilediğinizi seçerek (eğer hepsini birden seçerseniz sürpriz bir senfoni çalıyorlar) şarkılarını renkli animasyonlar eşliğinde dinleyebilirsiniz.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.