Samsung Galaxy Note 4 Özellikleri

Samsung’un eylül başında düzenlenecek IFA Berlin etkinliğinde kullanıma sunacağı 4. nesil Note modelinde yer alacak ekrana ait detaylar bir belgede gündeme taşınmaya başlandı. GSM Arena websitesinin kaynaklarına ulaştırılan söz konusu belgede Galaxy S5 mini ve Galaxy S5’nin yanı sıra yakın zamanda tanıtılması beklenen Galaxy S5 Prime ve eylül başında tanıtılacak Galaxy Note 4′ün ekran detayları listeleniyor.

Sızdırılan belgeye göre Galaxy Note 4‘te tıpkı Galaxy Note 3’te olduğu gibi 5.7-inç genişliğinde yer bulacak. Super AMOLED ekranda çözünürlük değeri ise Quad HD (1,440 x 2,560p) seviyesine yükseltilmesi hedefleniyor. Galaxy Note 4’ün ekranında birde inç başına 515ppi sığdırılacak. İlk nesil Note modelinde ekran boyutu 5.3-inç olarak karşımıza çıktığını hatırlamaktayız. Samsung daha sonraki Note 2 ve Note 3 marka modellerinde ise ekran büyüklük boyutlarını 0.2-inç büyüttü. Galaxy Note 4‘te markasında ise 5.7-inçlik bir boyutun korunacağını gözükmektedir. Galaxy Note 4‘te birde yeni nesil Exynos ve Snapdragon 805 (LTE versiyon) işlemciler, gelişmiş S-Pen özellikleri, 3/4GB RAM, yapısı suya karşı dayanıklı ve 20.1MP çözünürlüklü kameranın yer alması bekleniyor.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.