Sosyal Ağların SEO’ya Faydaları

Sosyal ağlar doğal paylaşımların yapıldığı siteler olduğu için SEO açısından da değerleri oldukça yüksektir. Bu nedenle de bu ağlar sitenizin Google gözünde değerini arttırmak için oldukça önemli unsurlardır. Öncelikle sosyal ağların SEO’ya faydası sitelerin sosyal profillerini oluşturabilmeleri şeklinde olmaktadır. Bu şekilde kişilerin site içeriği ile ilgili tartışması sağlanmakta ve daha çok kişiye ulaşılarak site değeri arttırılabilmektedir. Diğer yandan siteye sosyal ağların takip butonlarını koymak da kişilerin siteyi sosyal ağlarda rahat paylaşmasını sağlamakta ve bu da arama motorlarının hoşuna gitmektedir.

SEO değerinin yüksek olmasının daha fazla takipçiden geçtiği unutulmayarak sosyal ağlarda düzenlenen kampanyalar düzenlenip takipçilerin arttırılması oldukça önemlidir. Yine sosyal ağlarda da kaliteli içeriğin kullanılması insanlar tarafından daha fazla değerli olduğundan SEO’ya katkı sağlayacaktır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.