SEO’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO yani açık anlamıyla ‘Arama motoru optimizasyonu’ web sitelerinin arama motorları gözünde değerini arttırmak için yapılan çeşitli uygulamalardır. Ancak, her ne kadar bilen kişiler için oldukça basit bir şey olsa da deneyimsiz ve bilgisiz kişiler yaptığında sitenin değeri düşebilir. Ancak birkaç kurala dikkat edilmesi halinde sıkıntı yaşanmadan seo yapılabilmektedir.

Dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki site başlığının arama motorlarına uygun olması ve onların kolayca imleyebileceği başlık taglarıyla yazılmasıdır. Diğer yandan site açıklamanızı da doğru bir şekilde ve tam amaca uygun bir şekilde yapmanız önemlidir. Aksi takdirde arama motorlarının sizi indeklemesi zorlaşacaktır. Tüm bunlara ek olarak yanlış anahtar kelime kullanımından kaçınmak da seo uyumlu site sahibi olmak için gereklidir.  Son olarak backlink spamından da kurtulmanız gerekmektedir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.