Popülarite – Doğallık – Hizmet

SEO’da Popülarite

Google’da üst sıralarda bulunmak bütün webmasterların isteyeceği bir şeydir. Bu da beraberliğinde popülariteyi getirir. Ancak bu popülariteye sahip olabilmek için sitemizin tanıtımını özenli ve iyi bir şekilde yapmamız gerekir. Örnek vermek gerekirse verdiğiniz reklam çok popüler bir oyun, haber vs. sitesinde yayınlanıyorsa bu sizin sitenizin de popüler olacağı anlamına gelir. Çünkü Google bu reklamı “Bu site popüler bir site ve eğer bu reklamı yayınlıyorsa o da popüler bir sitedir.” şeklinde algılamaktadır. Zaten web sitesi üzerinde gerçekleştirilen bütün SEO çalışmaları popülarite kazanmak içindir.

SEO’da Doğallık

Doğallık veya doğal popülarite, site sahibinin kontrolü altında olmadan web sitesinin popülerliğe ulaşması anlamını taşır. Yani doğal bir popülarite olabilmesi için kişi kendi sitesinin reklamını kendisi yapmamalıdır. Kullanıcılar siteyi bir reklamdan veya doğrudan site sahibinden değil, başka kullanıcılardan duyarsa bu doğal popülarite olur. Ve doğal popülarite Google üzerinde sitenin kullanıcılar tarafından yararlı bulunduğu için ziyaret edildiği izlenimini oluşturur ve sitenizi üst sıralara taşır.

SEO’da Hizmet

Google üzerinde sitenizin insanlara sunduğu hizmet çok önemlidir. Yani siteniz insanlara iyi hizmet etmeli onları bilgilendirmelidir. Tabi ki bunlar özgün bir şekilde yapılırsa anlamlı olur. Eğer reklamınız sizin verdiğiniz hizmet doğrultusunda hizmet veren başka bir site tarafından yapılırsa bu Google tarafından artı puan olarak kabul edilir. Ve eğer verdiğimiz hizmet ile Google’da üst sıralarda bulunmak istiyorsak verdiğimiz bilgiler kesinlikle yanlış olmamalı açık ve net anlaşılır şekilde olmalıdır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.