E-Ticarette Gizlilik Politikası

İnternetten alışveriş giderek artmakla birlikte, e-ticaret uygulamalarında güvenlik sorunsalı en önemli konu haline gelmiştir. Bu nedenle de büyük ve güvenilir firmalar güvenlik politikalarını derhal oluşturup müşterilerine hem bir güven ortamı hem de daha iyi bir alışverişi yaşamalarını sağlamıştır. Yeni kurulacak olan e-ticaret firmalarının da müşteri memnuniyeti için mutlaka güvenlik politikalarını oluşturup müşterilerine güven sağlamaları gerekmektedir.

Yeni gizlilik politikası oluşturacak olan e-ticaret sitelerinin hazırladığı metinde mutlaka gizlilik ilkeleri bulunmalı, ayrıca müşterilerin bilgilerinin ne amaçla istendiği açıkça belirtilmelidir. Diğer yandan bilgilerin üçüncü şahıslara iletilmesini engellemek için firmanın neler yapabileceğini, ne tür hukuksal önlemler alabileceğini belirtmelidir. Ayrıca, ürün satışı, taksitlendirme, kargo bilgileri, ürünün ya da hizmetin nasıl ve hangi şartlarda teslim edileceği konusunda da bilgiler içermelidir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.