E-ticaret’te Başarılı Olmanın Sırları

E-ticaretin cazibesi ve avantajları büyük küçük neredeyse tüm firmaları bu sektöre girmek için yarışır hale getirmiştir. Hal böyle olunca da bu sektörde nasıl başarılı olunacağı sorunu ile karşı karşıya gelinmiştir. Ancak aşağıdaki maddelere dikkat edildiği takdirde sanıldığı kadar da zor olmayacaktır.

1. İlk olarak e-ticaret sitesinin ve firmanın belirlediği satış politikasının satın almayı kolaylaştıcı önlemler alması gerekmektedir.

2. Sitenizin görünümünün güçlü bir imaj çizmesi oldukça önemlidir. Bunu kendinize özel bir tasarım ve firmanıza özel oluşturduğunuz bir markayla sağlayabilirsiniz.

3. Sitenize reklam almak dikkati dağıtacağından bundan kaçılması gerekmektedir. Eğer almanız gerekiyorsa da sattığınız ürünlerin reklamını almak en mantıklı çözüm olacaktır.

4. Sitenize ürünlerin birkaç açıdan çekilmiş satın almayı kolaylaştıracak şekilde yerleştirilmiş ürün fotoğraflarını mutlaka eklemeniz gerekmektedir.

5. Ürünlerinizle ilgili bilgileri mutlaka müşterilerinizle ayrıntılı bir şekilde paylaşmanız oldukça önem taşımaktadır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.