E-Ticaret ve Sağladığı Avantajlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pazarlama kavramı da değişmiş, normal pazarlama yöntemlerine elektronik ticaret (e-ticaret) olarak adlandırılan yeni bir sistem de eklenmiştir. Belirli ürünlerin ya da hizmetlerin internet üzerinden satışı anlamına gelen e-ticaret pazarlama sektörüne ve iş dünyasına birçok avantaj da sağlamıştır.

Sözü edilen avantajlardan en önemlisi e-ticaret sayesinde daha çok müşteriye daha kısa zamanda, daha hızlı ve özellikle de daha ucuz bir şekilde ulaşıldığı için ekonomiye ciddi katkılar sağlamasıdır. Bu şekilde az iş gücü ve az maliyetle ürününü satabilen firmalar ürünlere ciddi indirimler uygulayabilmekte, bu da çoğu kez tüketicinin yüzünü güldürmektedir. Diğer yandan e-ticaret sitelerinin sağladığı ödeme seçenekleri ve kolaylıklar, uyguladığı fiyat politikaları ve yaptığı kampanyalar da bu yöntemle alışveriş yapanlara ciddi avantajlar sağlayarak sayılarını her geçen gün arttırmaktadır.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.