Backlink Nedir?

Backlink, basit bir tanımlamayla bir sitenin başka bir site tarafından link verilmesi anlamına gelmektedir. Baclink’in SEO için öneminin büyük olduğunu sanırım duymayan kalmamıştır. Ancak bunun niçin bu denli olduğunu anlamak işin içinde olmayan kişiler için bazen zor olabilmektedir. Bu nedenle basitçe anlamak için pagerank kavramının anlaşılması gerekmektedir. Pagerank Google’ın sitelere 0-10 skalasına göre verdiği değeri ifade etmektedir.

Bir siteye başka bir site de baclink vermek için pagerank oldukça önem taşımaktadır. Çünkü baclink alınan sitenin pagerank’i ne kadar fazlaysa Google’ın gözünde o denli SEO açısından değer kazanmaktadır. Olayı basitçe düşünecek olursak Google gözünde daha değerli olan bir site bizim siteye backlink verirse yine arama motoru bizim sitenin daha değerli olduğunu düşünecektir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.