Apple iPhone 5’leri Geri Alıyor

Apple’ın yoğun olarak iPhone 5’lerde görülen güç tuşu soruna sonunda çözüm bulundu. Apple, Türkiye dahil tüm dünyada bozuk güç tuşu olan iPhone 5’leri geriye alıyor ve değiştiriyor.

2012 yılında satışa sunulan ve satışa sunulduğu günden bu yana kullanıcıların en çok dert yandığı konuların başında olan güç tuşu sıkıntısından dolayı kullanıcılar söz konusu butona tıklayamıyor, telefonlarını açıp kapatması zordu. Gelen aramaların sesini kısma dahil bazı alternatif görevleri de yerine getiren güç tuşu bozukluğuyla ilgili gelen şikayetlere kayıtsız kalmayan Apple ise yeni bir değişim programı başlattı.

2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren bu program çerçevesinde güç tuşuyla sıkıntı yaşayan kullanıcıların iPhone 5’lerini en yakın Apple merkezine götürmeleri gerekmektedir. İstanbul Zorlu Center’da açılan Apple Store’a da kullanıcılar bozuk olan iPhone 5’lerini getirip ücretsiz yeni Apple 5’lerini alıp bu fırsattan yararlanabiliniyor..

Elbette bu işleme girişmeden önce iPhone’unuzun yedeğini almanızı, Ayarlar>Genel bölümü altında Sıfırla seçeneğiyle tüm içeriklerinizi silerek cihazınızı Apple merkezine götürmeyi unutmayın.

 

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.