Android’in Özellikleri Nelerdir?

Birçok teknolojik cihazda ve özellikle de mobil cihazlarda kullanılan android işletim sistemi kullanıcılarına birçok özellik sunmaktadır. Bu özelliklerden ilki android açık kaynak kodlu yazılım sınıfına girdiği için kullanıcılarına kendilerine özel android uygulama yazma imkanı vermektedir. Bu sayede ayrıca kullanıcılarına android market üzerinden birçok ücretsiz uygulamayı indirme olanağını vermektedir. Androidin en önemli özelliklerinden bir tanesi de multitouch, flash ve multitasking (çoklu görev) desteği sağlamasıdır.

Diğer yandan geliştirilen yeni özellikler sayesinde androidle dokunmadan konuşarak komut verilebilmektedir. Özellikle bayanları sevindiren özelliği de kredi kartı taşımadan yapılabilen alışverişlerdir. Androidin diğer özellikleri bilgi depolama, handset çizimler, 3g, bluetooth, wi-fi bağlantılarını destekleme, web tarayıcısı, mesajlaşma ve ek donanımlar şeklinde sıralanabilir.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.