Android Pil Ömrünü Uzatma Yöntemleri

Android işletim sistemiyle çalışan aygıtların en önemli sorunlarının başında batarya problemi gelmektedir. Hele aygıtınızı çok fazla uygulamayla donattıysanız bu sorunu çok daha fazla yaşarsınız. Peki, android pil ömrünü uzatmak mümkün mü? Birkaç adıma dikkat ederek pek tabii ki mümkün…

Öncelikle arka planda çalışan uygulamalarınızı her daim kapatmaya özen göstermelisiniz. Bu sizin pil ömrünüzü oldukça yükseltecektir. Diğer yandan, telefonunuzu tam parlaklık ayarında çalıştırmayın. Pil tasarrufu için biraz kısmanızda fayda bulunuyor. Android cihazınızdan ayarlar > kablosuz ayarlar > mobil veri > 2G seçeneği yolunu takip ederek internet ayarlarınızı 2G kullanamanız da bir diğer pil tasarrufu önlemidir. Son olarak, telefonunuza indirdiğiniz Battery Doctor uygulamasıyla cihazınızı şarj etmeniz durumunda telefonunuzun şarjının neredeyse iki kat daha fazla dayandığını göreceksiniz.

Erdoğan CiN

1991 yılında Denizli'nin Çameli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu memleketimde, liseyi Acıpayam'da tamamladı. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirdikten sonra Entuğ Spor Dünyası' nda E-Ticaret Uzmanı olarak işe başladı, şuan Abiyefon' da Web Yazılım Geliştiricisi olarak çalışmaya devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.